Yazı

İnfrared Isıtma Teknolojisi

Bu ısıtma sisteminin en önemli özelliği ısıyı ışık ile taşıyabiliyor olmasıdır. Aynı zamanda havayı ısıtmadan yani havayı bir aracı olarak kullanmadan direkt olarak sadece objeyi ısıtıyor olması da yine infrared ısıtma sistemlerinin önemli ve fark yaratan özellikleri arasında yer alıyor. Öncelikle bilinmesi gereken husus infrared ısıtma sistemlerinde kullanılan ışıklar diğer ışıklardan daha fazla ısı taşıyabiliyor.

İnfrared ışıkları güneş ışınlarının 0,76 ila 300 mikrometre dalga boyu aralığında olan ışıklardır. Rengi turuncu ve aynı zamanda infrared ışınları sadece güneşin doğuşu ve batışı esnasında net olarak görülebiliyor. Endüstriyel alanda ısıtma sistemlerinde kullanılan bu ışıklar aslında tıp sektöründe tedavi amacıyla ve haberleşme alanlarında da kullanılıyor.

emfarezistans olarak sizlere etkin bir şekilde kullanabileceğiniz çok sayıda farklı infrared ısıtma sistemi seçeneği sunuyoruz. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ve pek çok farklı alanda kullanıma uygun olan ürün çeşitlerimize hemen göz atabilirsiniz.